VINTAGE CORNER: Gay Boy Polish

Owszem, wiemy: tytuł tego posta jest więcej niż mylący (już widzimy, jak trafiają na niego poprzez guglowe sidła amatorzy przaśnych wdzięków polskich chłopaków-amatorów). Tymczasem gay boy polish odnosi się do zupełnie innej działalności…

W szale przedświątecznych porządków trafiliśmy na swoim dysku na etykiety (jak się zdaje) australijskich produktów z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia, kiedy słówko gay nosiło jeszcze tylko wesołe konotacje, nie to co teraz, w epoce rozpasania XXI wieku. Na gejowsko można było w tamtych pięknych czasach nie tylko wypolerować i nawoskować stół, ale także wypastować buty przed świątecznym przyjęciem. A zapewne także dużo więcej rzeczy, ze skoczną pieśnią na ustach.

Rzecz jasna wypastować, nawoskować i śpiewać mogła służba swojemu jaśnie-panu względnie wielmożnemu pracodawcy. Dziś nie spotykamy już tylu radośnie krzątających się boyów – no, chyba że w Buckingham przed weselem księcia lub u innych milionerów z Forbesa. En masse produkty czyszczące i chemię gospodarczą zawłaszczyły bowiem gospodynie domowe, wyemancypowane ostatecznie w ostatnich dekadach.

I nie wiedzieć czemu uśmiechają się w reklamach równie szeroko, jak niepolski chłopiec powyżej. Ani chybi coś im do tych specyfików dodają, i to od wieków 🙂

No nic, wracamy do sprzątania. Święta za pasem, a my – za lasem. Chociaż nie, za chwilę. Właśnie przekonaliśmy się, czego można się dowiedzieć, wrzucając w google tytuł tego posta. Wielce frapujące.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: