SMILEY: Superhero by John Lustig

Piknikowa” pikieta trwa, sądząc z fejsowych relacji, atmosfera co najmniej familijna. Od pierwszego dnia akcja doczekała też swojego niespodziewanego, formalnie małoletniego bohatera, któremu – z racji swojej nieobecności pod parlamentem – dedykujemy obrazek powyżej.

Jego autorem (w sensie scenariuszowym) jest John Lustig, wieloletni twórca komiksów Disneya. Bardziej znany jest być może z zabawnych przeróbek cudzych komiksów, których kadry przekręca na postmodernistyczną modłę w swoim cyklu Last Kiss, zderzając stylistykę lat 60. (czasem też 80.) z jak najbardziej współczesnym sposobem postrzegania świata.

Obrazki najczęściej traktują o sprawach damsko-męskich i roją się od gotowych bon-motów, godnych Ediny i Pattie: I’ve tried everything, but I’m still me, I need a time machine, and I need it yesterday, I don’t have to be good if I look good, If this is a mistake let’s make sure it’s a big one. Do naszych ulubionych obrazków należy także ten, ten, ten, ten, ten, ten i wiele innych. Kilka kolejnych przykładów po kliknięciu na ‚ciąg dalszy posta’.

Niejako w uzupełnieniu głównego obrazka mały klip, w podobnie przewrotny sposób nawiązujący do pewnego kultowego serialu:Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.